Elcon Elektrik Endüstriyel Otomasyon Infrared Lamba

Elcon Elektrik

Elcon Elektrik Otomasyon Perpa

Elcon Elektrik Otomasyon

Elcon Elektrik Endüstriyel Otomasyon

Elcon Elektrik Endüstriyel Otomasyon Infrared Lamba Kontrol Grubu, Açık Alan Isıtıma Sistemleri, Kapalı Alan Isıtıcıları, Endüstriyel Fırın Otomasyonu

 • Preform Pet Şişirme Makine Fırın Revizyonu
 • Endüstriyel Fırın Otomasyonu ve Güç Kontrolü
 • Yaş ve Toz Boya Kurutma Fırınları Otomasyonu ve Güç Kontrolü
 • IR  Serigrafi Makine Uygulamaları ve Otomasyonu
 • Mermer Kurutma Fırını Revizyonu ve Güç Kontrolü
 • Laminasyon Makine Uygulamaları ve Otomasyonu
 • Extruder Makineleri PID Isı Kontrol Uygulamaları
 • Enjeksiyon Makineleri PID Isı  Kontrol Uygulamaları
 • Fikse Fırını ve  Ara Kurutucu Revizyonu
 • Ram Makinesi  Kenar Kurutma Uygulamaları

Elcon Elektrik Ürün Grupları

Elcon Endüstriyel Otomasyon Perpa

Elcon Endüstriyel Otomasyon

Endüstriyel İnfrared Grupları

E Tipi Modüler İnfrared

Yapısı itibariyle istenilen infrared lamba ile akuple edilebilen , infrared lamba adedine göre boyutu belirlenen modül infrared ısıtma sistemlerinde en çok tercih edilen yapılardan biridir. 

L Tipi Modüler İnfrared

Parlatılmış alüminyum reflektörü ve paslanmaz gövde yapısına sahip L tipi modüler infrared yüksek güç değerlerine ihtiyaç duyulmayan , düzenli ısı yayılımın çok önemli olduğu proseslerde kullanıma oldukça uygundur.

C Tipi Modüler İnfrared

Deformasyon oranı oldukça düşük olan modülün elektrik bağlantısı gövde üzerinde buat ve klemens yardımıyla yapılır. Gövde içerisindeki kanallar hava sirkülasyonunun kolaylaşmasını ve kablo geçişlerinin daha pratik yapılmasını sağlamaktadır. Endüstriyel fırınlar içerisinde kullanıldığında soğutma ünitesinde radyal fanlar , fırın dışında kullanıldığında ise gövde akuple edilmiş aksiyel fanlar kullanılır.

O Tipi (Oto Boya Kurutma)

ELCON IR oto boya kurutma üniteleri otomotiv sektöründe tüm lokal boya kurutma uygulamalarında kullanılan yeni nesil teknolojidir.

N Tipi (NIR Pet Şişirme Fırını)

Pet şişirme fırınları infrared teknolojisine en çok ihtiyaç duyan alanların başında gelmektedir.

Infrared Lamba

Kısa Dalga İnfrared Lamba

Yüksek kalitede quartz tüp ve tungsten telinden üretilen kısa dalga infrared lambanın cam tüpü içerisinde teli korumak ve filamentin oksitlenmesini önlemek için halogen gazlar ile doldurulmuştur. Çok yüksek ışık şiddetine sahip olan infrared lambalar,

Hızlı Orta Dalga İnfrared Lamba

Yüksek kalite quartz tüp ve tungsten telinden üretilen hızlı orta dalga infrared lamba , endüstriyel ısıtma sistemlerinde en çok tercih edilen türdür. Kısa dalgadan farkı , dalga boyu ve sarım tipidir.

Helen İnfrared Lamba

Yüksek yoğunluklu infrared olarak adlandırılan helen infrared lambanın cam tüpü özel bir altın kaplama ile kaplanmıştır. Göze zarar verebilecek ışınları altın kaplama absorbe ederek sağlığımızı maksimum düzeyde korumaktadır.

Carbon (Orta Dalga) İnfrared Lamba

Özellikle ısıtma ve kurutma işlemi yapılan proseslerde kullanılan , uzun ömürlü ve water-based emiter özelliğine sahip Carbon İnfrared lamba ısıtma sistemlerinde önemli bir yer edinmiştir.

Orta Dalga İnfrared Lamba

Yapı olarak ikili quartz tüp ve Ni-Cr yada Fe-Cr-Al elementlerinden oluşan tel ile 1200 e kadar filament sıcaklığına ulaşmaktadır.

Kısa Dalga İnfrared Lamba

Çift tüp infrared iki cam tüpün kombine edilmiş halidir. İki tüp içerisinden de tungsten teli geçmektedir.

Hızlı Orta Dalga İnfrared Lamba

Yıldız sarılı tungsten teli ve halogen gazı ile doldurulmuş cam tüpü ile yapıştırma , kurutma , ısıtma vb. proseslerde maksimum ısı transferi elde edilen çift tüp hızlı orta dalga infrared lamba , uzun ömrü ile maliyeti azaltırken , homojen bir şekilde ısı yayılımı sağlmaktadır.

Carbon İnfrared Lamba

Orta dalga aralığında radyasyonunun büyük kısmı su, çözücüler ve plastiklerden emilir ve ısıya dönüştürülür.orta dalga ile gerçekleştirilen bütün uygulamalarda kullanılabilen carbon infrared , aşırı yüzey ısınmalarından dolayı meydana gelebilecek zararların önüne geçer ve uzun dalga boyu yapısı ile ısıl işlem gören materyalin içine nüfuz eder

Özel Üretim İnfrared Lamba

Tasarımları ve elektriksel özellikleri firmamıza ait , genellikler küçük alanlarda çok yüksek ısıtma istenen uygulamalarda kullanılan infrared çeşididir.

 • Kontrol Grubu
 • Açık Alan Isıtıma Sistemleri
 • Kapalı Alan Isıtıcıları

TÜKETİCİ ELEKTRONİĞİ

ELEKTRONİK OTOMASYON

ELEKTRİK ELEKTRONİK

PERPA FİRMALARI

PERPA HABER FACEBOOK

PERPA TİCARET MERKEZİ

PERPA İLETİŞİM

2 cevaplar

Trackbacks & Pingbacks

 1. […] Elcon Elektrik Otomasyon ve Endüstriyel Isıtma Sistemleri San. Tic Ltd. Şti ve My Sky Vista Mimarlık İnşaat Turizm Ltd. Şti olmak üzere iki firması bulunan YÜCEL 2008 yılından beri PERPA’da faaliyetini sürdürüyor. […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın