Elektrik Taahhüt Firmaları

Perpa Elektrik Taahhüt Firmaları

Elektrik Taahhüt Firmaları

Elektrik Taahhüt Firmaları Tesisat, Aydınlatma

Perpa’daki elektrik taahhüt firmaları, Türkiye’nin en büyük, en güvenilir elektrik taahhüt şirketleridir. Projeden, mühendisliğe, üretimden fiili uygulamaya her alanda en başarılı firmalar Perpa merkezlidir. Tümü, işlerinin uzmanı profesyonel firmalardır.

Begatek Mühendislik Perpa
Yıldız Mühendislik Plan Proje Elektrik Taahhüt
Doğan Elektrik Taahhüt Perpa
STM Mühendislik Elektrik Taahhüt Perpa
Sisel Elektrik Taahhüt
Enta Elektrik
Beys Elektrik Taahhüt Perpa
EYS Mühendislik Enerji Yönetim
İde Elektrik Taahhüt Proje Aydınlatma İnterkom Perpa
380 Mühendislik Elektrik Taahhüt Perpa
Esan Mühendislik Taahhüt Perpa
İz Enerji Elektrik Taahhüt Perpa
Ese Kablo Mühendislik
Komtes Elektrik

Perpa Ticaret Merkezi, Elektrik ve elektroniğin kalbidir. Elektrik malzemeleri, Aydınlatma vb. işler yapan firmaların yanısıra yüzlerce elektrik taahhüt işi yapan firmayı barındırır.

Perpa Elektrik Taahhüt Firmaları

Perpa’daki elektrik taahhüt firmaları, Türkiye’nin en büyük, en güvenilir elektrik taahhüt firmalarıdır.

Projeden, mühendisliğe, üretimden fiili uygulamaya her alanda en başarılı firmalar Perpa merkezlidir. Tümü, işlerinin uzmanı profesyonel firmalardır.

Fabrika kurmaktan tutun, otoyol, site, bina, gökdelen, aklınıza ne gelirse Perpa’daki firmalardan elektrik taahhüt konusunda destek alabilirsiniz.

Perpa Elektrik Taahhüt Firmaları

Elektrik Taahhüt Firmaları

Elektrik tesisatı taahhütü yada uygulaması aynı anlama gelmektedir. Çağımızın en önemli gerekliliklerinden birisi de enerjidir. Enerji olmadan yaşamak neredeyse imkansız olurdu. Enerji denilince çok büyük bir grup kaynaktan bahsediyoruz tabiki de.

Ancak bu enerji kaynaklarından biriside elektrik enerjisidir. Elektrik olmadan aydınlatma, makineleri çalıştırma gibi işlemleri yapmamız imkansız hale gelecekti. Fakat zamanla enerjiye ihtiyaç duyulması ve her geçen gün bu isteğin daha da artması üzerine elektrik çok önemli bir enerji kaynağı olarak insanlık tarihinde yerini edindi.

Tüm bu duyulan enerji ihtiyacı nedeni ile de her yapılacak yeni bir yerleşim alanı yada endüstriyel tesisler gibi yerlere elektrik gönderilmesi ve enerji olarak tüketilmesi gerekiyordu. Bunun sonucu olarak elektrik tesisatı taahhütü ya da diğer bir deyiş ile elektrik tesisatı uygulaması gerekli oldu.

Perpa Elektrik Taahhüt Firmaları

Elektrik Taahhüt Firmaları

Elektrik tesisatı nedir?

Elektrik tesisatı nedir ? diye soracak olursak, tüm elektrik altyapısının, nasıl taşınacağının, nereye gideceğinin, nasıl kontrol edileceğinin, hangi aydınlatmaların kullanılacağının, prizlerin nerede olacağının ve benzeri tüm elektrik ihtiyaçlarının bir arada tamamlandığı bir aşamadır.

Elektrik tesisatında aşamalı olarak iş tamamlanır.İlk olarak elektrik tesisat projesi çizilmelidir. Daha sonrasında bu projeye bağlı kalarak elektrik tesisatı uygulaması yapılır.Elektrik projesinde tüm hesaplar ve metrajlar belli olduğu için elektrik tesisatı yapılmadan önce buna bakılır ve buna göre fiyat verilir.

Elektrik tesisatı birçok konuyu kapsar.Aydınlatma, yangın ihbar, priz, altyapı ve kablolama, data, güvenlik, orta gerilim, kuvvetli gerilim, anons, trafo, ups, jeneratör gibi tüm elektrik elemanlarını kapsar. Elektrik tesisatı taahhütü yada uygulaması denildiğin anda ortamın ihtiyacına göre bu elemanların kurulumu ve çalıştırılıp anahtar teslimi anlamı akla gelmektedir. 

Elektrik Taahhüt Firmaları Ne İş Yapar

Uygulama-taahhüt departmanının büyük bir zamanı şantiyede geçer. Adından da anlaşılacağı gibi proje departmanında çizilen elektrik projenin artık uygulamasına geçilmiştir.

Bu departmanın görevlerini sıralamak gerekirse;

1) Yapılan binanın bütün elektrik işlerinden sorumludur.

2) Taşeronların performanslarını, çalışmalarını takip etmek.

3)Ana iş programına uygun haftalık ve aylık hedefleri uygulamak.

4) Bölüm içi ve bölümler arası haberleşmeyi, bilgi akışını ve koordinasyonu sağlamak.

5) Malzeme taleplerinin gerçekleşmelerini takip ederek, gecikme varsa, satınalmaya uyarılarda bulunmak.

6) Şantiyede yapılan koordinasyon toplantılarına katılmak.

7) Proje departmanı ile irtibatlı olmak değişiklikleri takip etmek

8) Taşeronlara verilecek proje, detay ve evrakları zamanında temin ve uygunluklarını kontrol etmek, varsa aksaklıkları düzeltmek.

9) Kullanılacak malzemelerin şartnamelere uygunluğunu kontrol etmek.

10) Şantiye prosedürlerine uygun olarak günlük şantiye raporlarını doldurarak gitmesi gereken birimlere sevketmek.

11) Bölümünde çalışan taşeronların faaliyetlerini, şartname, program ve sözleşmeye uygun yürütülmesini sağlayarak aksaklıkları tespit etmek, üstlerini bilgilendirmek; uyarıların sonuçsuz kalması durumunda üst kademelerinin alacağı karaları uygulamak

Elektrik Mühendisinin İş Sahaları

elektrik proje taahhüt

Elektrik mühendisinin iş sahalarını incelemek gerekirse;

1-fabrika bakım onarım departmanları

2-teklif hazırlama departmanları

3-satın alma departmanları

4-üst / alt yapı inşaat larda saha/şantiye mühendisliği

5-Santiye denetim adına yapı denetim – tus

6-satış / pazarlama departmanları

7-araştırma geliştrime (ar-ge) bölümü

En kolay iş bulma alanlarından olan 6 numaralı satış / pazarlama gibidir. Bu anlamda şantiye fazla olmasın diye düşünüyorsanız otomasyon kontrol alanına yönelip 4 no lu seçeneğe yönelmeniz doğru olacaktır, 7 no lu araştırma geliştirme kısmı Türkiye şartlarında en geride kalan ama en gerekli alan olup herkese nasip olmamaktadır. Büyük firmalarda yada kendi firmanızda 2 ve 3 no lu seçeneği de seçme şansınızda muhtemel.

Kısacası Türkiye de inşaat sektörüne yakın paralel olarak hangi seçenek olursa olsun ingilizce de kendini geliştirmiş, araştırma ve öğrenmeye niyetli elektrik mühendisine ihtiyaçımız çok, her bülümde olduğu gibi gereğinden fazla mühendis olmasın karşın yukarıda yazdığım alanlarda elektrik mühendisi olmanız mümkün.

ELEKTRİK ELEKTRONİK FİRMALARI

PERPA FİRMALARI

PERPA TİCARET MERKEZİ

PERPA FACEBOOK

39 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın